Ndërlidhjet

Times: Protestuesja iraniane e vrarë, njeriu i vititNeda Agha Sulltan, 26 vjeçarja iraniane që u vra gjatë protestave të opozitës në Iran, është shpallur personi i vitit nga gazeta britanike “The Times”.

Gazeta shkruan se “Neda u kthye në një simbol global të brutalitetit të regjimit iranian dhe shembull i jashtëzakonshëm kurajoje e opozitës iraniane në rajon, ku popullsitë janë lehtësisht të shtypura nga qeveritë”.
XS
SM
MD
LG