Ndërlidhjet

Vritet një komandant i lartë talibanForcat afgane të sigurisë kanë vrarë një komandant taliban gjatë një shkëmbim zjarri në një xhami në lindje të vendit. Lajmi bëhet i ditur nga forcat e NATO-s në Afganistan.

Të njëjtat burime pohojnë se talibanët shpesh kërkojnë mbrojtje nëpër xhami, por forcat vendore dhe ndërkombëtare bëjnë çfarë është e mundur për të mënjanuar luftimet në apo rreth xhamive.
XS
SM
MD
LG