Ndërlidhjet

Jemen: Arrestohen 29 anëtarë të Al KaidësShefi i sigurisë kombëtare të Jemenit tha se 29 pjesëtarë të dyshuar të Al Kaidës janë arrestuar në vërsuljet gjatë këtij muaji, të cilat i parandaluan sulmet e planifikuara në instalimet e naftës dhe interesat e huaja.

Ali Mohamad Al-Ansi tha se autoritetet ende po i ndjekin terroistët e mbetur.

Gjithashtu raportohet se më shumë se 60 pjesëtarë të dyshuar të Al Kaidës janë vrarë gjatë vërsuljeve.
XS
SM
MD
LG