Ndërlidhjet

Kabul: Zyra e Karzait thotë se janë vrarë 10 civilëZyra e presidentit të Afganistanit Hamid Karzai tha sot se 10 civilë, shumica nxënës, janë vrarë gjatë operacioneve ushtarake të perëndimit në provincën Kunar, e cila shtrihet në kufijtë lindorë me Pakistanin.

Në deklaratën e lëshuar, zyra e presidentit tha se Karzai “i ka dënuar fuqishëm” vrasjet, dhe ka emëruar një delegacion që ta hetojë incidentin.

Detaje tjera ende nuk janë bërë publike.
XS
SM
MD
LG