Ndërlidhjet

Rusi: Nga përplasja e helikopterit - një i vdekur


Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur rëndë, nga përplasja e një helikoipteri në rajonin Kamçatka në Rusi.

Agjencitë ruse të lajmeve raportojnë se helikopteri, që po transportonte ushqim për fshatrat e largëta të këtij rajoni në Lindjen e Largët të Rusisë, ishte gjetur i shkatërruar, ndërsa një anëtar i ekuipazhit ishte i vdekur, e dy të tjerë të palgosur.
XS
SM
MD
LG