Ndërlidhjet

Kajro: Netanjahu takohet me MubarakunKryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu u takua me presidentin e Egjiptit, Hosni Mubarak, rreth përpjekjeve amerikane për të ripërtërirë bisedimet e paqes në Lindjen e Mesme.

Zyra e Netanjahut pas takimit tha se “bisedimet i shkuan problemit në thellësi dhe ishin miqësore”.

Përpjekjet për të rifilluar bisedimet izrealito-palestineze kanë ngecur lidhur me kundërshtimet rreth ndërtimeve të reja izrealite në territoret palestineze.
XS
SM
MD
LG