Ndërlidhjet

Ushtari afgan qëllon mbi ndërkombëtarëtNjë ushtar afgan ka hapur zjarr ndaj trupave ndërkombëtare në Afganistan duke plagosur një ushtar amerikan dhe dy italianë.

Burimet ushtarake italiane pohuan se ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm në provincën Badgis të Afganistanit.

XS
SM
MD
LG