Ndërlidhjet

Kabul: Vritet ushtari amerikanNjë ushtar afgan ka hapur zjarr ndaj trupave ndërkombëtare në Afganistan duke vrarë një ushtar amerikan dhe plagosur dy italianë. Ushtarët italianë morrën plagë të lehta dhe pas disa orësh iu kthyen shërbimit.

Burimet ushtarake italiane pohuan se ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm në provincën Badgis të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG