Ndërlidhjet

Australi: Zjarret dogjën 40 shtëpiZjarret e pyjeve në brigjet perëndimore të Australisë kanë shkatërruar 40 shtëpi dhe kanë shkrumbuar rreth 8 mijë hektarë.

Tre zjarrfikës u plagosën gjatë betejës me flakët 80 km në veri të qytetit Pert.

Qindra zjarrfikës dhe katër helikopterë me bomba uji po përpiqen që t’i ndalin hovin zjarrit.
XS
SM
MD
LG