Ndërlidhjet

Irak: 20 të vrarë në Ramadi, plagoset guvernatoriDy shpërthime vetëvrasëse në qytetin perëndimor irakian Ramadi kanë vrarë 20 njerëz dhe plagosën të paktën 35 të tjerë.

Nga sulmet që ndodhën afër selisë së pushtetit provincial, mbeti i plagosur edhe guvernatori i provincës Anbar, Kasim Muhamed.

Policia tha se sulmet ishin kryer nga një sulmues vetëvrasës këmbësor, ndërsa tjetri me një automjet të mbushur me eksploziv.
XS
SM
MD
LG