Ndërlidhjet

13 ndërkombëtare të vrarë në AfganistanForcat ndërkombëtare kanë pësuar humbje në njerëz gjatë 24 orëve të fundit në Afganistan.

Katër ushtarë dhe një gazetare kanadeze u vranë në Kandahar nga shpërthimi i një bombe të vendosur në rrugë.

Tetë civilë amerikanë u vranë nga një sulm vetvrasës në një bazë ushtarake në provincën Kost.

Agjecnia amerikane e zbulimit, CIA, nuk ka komentuar rreth informacioneve se agjentët e vetë ishin në mesin e të vrarëve. Talibanët morrën përgjegjësinë për sulmin në Kost.
XS
SM
MD
LG