Ndërlidhjet

Pakistan: Luftime në spitalGjatë kontrollit të forcave speciale pakistaneze në një spital në zonën fisnore të Vaziristanit pati luftime mes ushtarëve dhe militantëve.

Mësohet se katër miliantë, të identifikuar si tre arabë dhe një sudanez, janë vrarë. 22 persona u arrestuan.

Militantët janë sjellë në spital nga një tjetër zonë që është nën kontrollin e talibanëve, ku forcat pakistaneze po luftojnë për të rimarrë kontrollin.
XS
SM
MD
LG