Ndërlidhjet

Finlandë: 6 të vdekur, përfshirë qitësin shqiptarNjeriu, i cili qëlloi për vdekje katër persona në një qendër tregtare në qytetin finlandez Espoo dhe ish partnerja e të dyshuarit, gjithashtu janë gjetur të vdekur nga policia.

Dëshmitarët thanë se qitësi shkrepi disa herë nga pistoleta autimatike e tij, duke shkaktuar panik në qendrën tregtare Sello.

Policia e ka identifikuar të dyshuarin si Ibrahim Shkupolli, 43 vjeçar nga Kosova.

Më vonë, ish partnerja e tij ishte gjetur e vdekur në një shtëpi private në qytet.
XS
SM
MD
LG