Ndërlidhjet

Prishtinë: Viti i Ri u festua në mbarë Kosovën


Ndërrimi i motmoteve në Kosovë ka kaluar i qetë dhe pa incidentet të theksuara, ka njoftuar policia.

Sikurse dhe në vitet e kaluara dhe ketë vit shumë qytetarë kanë festuar në ambiente familjare, por ka pasur edhe te atillë që kanë festuar në qendër të qyteteve.

Në Prishtinë janë organizuar aktivitete të ndryshme kulturore dhe në momentin e ndërrimit të vitit janë shkrepur fishekzjarrë të shumta.

Qytetarëve të Kosovës Vitin e Ri 2010 u kanë uruar edhe zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë e vendës.
XS
SM
MD
LG