Ndërlidhjet

Vidhen 30 piktura në jug të FrancësVjedhësit kanë grabitur rreth 30 piktura, përfshirë veprat e autorëve Pikaso dhe Ruso, të vlefshme miliona euro në një vilë private në jug të Francës.

Policia në Tulon tha se grabitja në La Cadier d’Azur ka ndodhur derisa pronari i vilës ndodhej për pushime në Suedi, ndërsa ishte njoftuar nga kujdestari i shtëpisë natën e Vitit të Ri.

Besohej se ndër punimet e vjedhura ishte edhe një pikturë e Modilianit, por ajo ndërkohë u gjet.
XS
SM
MD
LG