Ndërlidhjet

BE dënon shpërthimet në Pakistan
Kryediplomatja e re e Bashkimit Evropian, Ketrin Eshton, sot i ka dënuar shpërthimet vetëvrasëse në veriperëndim të Pakistanit që lanë rreth 90 të vdekur.

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Çështje të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, i quajti shpërthimet në ndeshjen e volejbollit "edhe një shembull të dhunës neveritëse që e rrethon Pakistanin dhe popullsinë e tij".

Duke folur në Bruksel, Eshton gjithashtu e riafirmoi mbështetjen e BE-së për Pakistanin në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG