Ndërlidhjet

Prishtinë: 60 aksidente, asnjë viktimë


Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 60 aksidente trafiku, kryesisht për shkak të borës dhe ngricës, ka bërë të ditur Shërbimi Policor i Kosovës.
“Në 20 aksidente ka pasur të lënduar, në 40 të tjerat vetëm dëme materiale, dhe në asnjërën viktima”, ka deklaruar zëdhënësja e SHPK-së, Sabrije Kamberi.
Policia ka bërë të ditur se megjithë borën dhe ngricën të gjitha rrugët janë të kalueshme.
XS
SM
MD
LG