Ndërlidhjet

2010: Tregu hapet me rritjen e çmimit të naftësÇmimi i naftës ka njohur rritje në tregun ndërkombëtar, në ditën e parë të punës për vitin 2010.

Çmimi u rrit pas mosmarrëveshjeve mes Rusisë dhe Bjellorusisë për çmimin e naftës, çfarë solli ndërprerjen e furnizimit me naftën ruse për rafineritë në Bjellorusi.

Në tregun aziatik një fuçi nafte e papërpunuar u shit me 80 dollarë.

XS
SM
MD
LG