Ndërlidhjet

Tadiq: Serbia të ndërmjetësoj në kontestin Maqedoni, Greqi


Serbia ka ofruar të ndërmjetësoj në kontestin e gjatë për emër ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë.

Agjencitë e lajmeve raportojnë se presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, tha sot se vendi i tij dëshiron të ndihmoj në zgjidhjen e problemit 18 vjeçar për emër, i cili e ka dëmtuar stabilitetin e rajonjit të Ballkanit.
XS
SM
MD
LG