Ndërlidhjet

OKB: 28 civilë dhe 7 paqëruajtës janë vrarë në 2009Kombet e Bashkuara thanë se të paktën 28 personel civil dhe shtatë paqëruajtës e kanë humbur jetën vitin e kaluar në botë.

Gjashtë nga paqëruajtësit u vranë në një incident në rajonin Darfur të Sudanit, kurse i shtati u vra në vendin e tij në Pakistan.

Tetëmbëshjetë nga personeli civil janë vrarë në Afganistan dhe në Pakistan.
XS
SM
MD
LG