Ndërlidhjet

Pakistan: 3 ushtarë të vrarë nga bomba në kazermëPolicia tha se të paktën 3 ushtarë e humbën jetën dhe 11 u plagosën nga shpërthimi në një kazermë në pjesën pakistaneze të Kashmirit.

Policia tha se bomba shpërtheu kur kadetët po vinin në shkollë në qytetin Raualakot.

Nuk është e qartë nëse shpërthimi u shkaktua nga ndonjë bombë e vendosur në kazermë, apo ishte sulm vetëvrasës.
XS
SM
MD
LG