Ndërlidhjet

11 militantë të vrarë në kufirin afgano-pakistanezShërbimet pakistaneze të zbulimit thanë se së paku 11 persona u vranë kur një aeroplan pa pilot, që besohet të jetë amerikan, sulmoi një ndërtesë në rajonin e Vaziristanit.

Ky rajon njihet si një nga qendrat e militantëve dhe talibanëve në rajonet kufitare mes Afganistanit dhe Pakistanit.
Ndërtesa ishte qendër aftësuese për talibanët.
XS
SM
MD
LG