Ndërlidhjet

Kabul: Vriten 4 fëmijë, plagosen dhjetëra njerëzNga shpërthimi i një mine në lindje të Afganistanit u vranë katër fëmijë dhe u plagosën dhjetëra njerëz. Në mesin e të lënduarve kishte dhe ushtarë të NATO-s.

Autoritetet afgane e quajtën incidentin sulm terrorist, duke theksuar se mina ishte vendosur nga kryengritësit.
XS
SM
MD
LG