Ndërlidhjet

Dhunë dhe viktima në KashmirUshtarët kanë qëlluar për vdekje dy militantë separatistë në një hotel në pjesën e Kashmirit që gjendet brenda territorit të Indisë. Prej dy ditësh militantët dhe forcat e sigurisë kanë qenë të përfshirë në përleshje të armatosura.

Militantët kanë sulmuar forcat e sigureisë duke vrarë dy policë, në sulmin më të madh të tyre në dy vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG