Ndërlidhjet

Sudan: 140 të vrarëSë paku 140 persona janë vrarë dhe mbi 90 janë plagosur në zonën e trazuar të Uarapit në jug të Sudanit.

Ljami bëhet i ditur nga zyrtarë të lartë të Kombeve të Bashkuara në Sudan.
XS
SM
MD
LG