Ndërlidhjet

Tiranë: H1N1 shkakton viktimën e rradhësNjë 54 vjeçare, që gjendej e shtruar në spitalin e Korçës, është ndarë nga jeta. Mjekët konfirmojnë se pacientja ishte prekur nga virusi H1N1, i njohur ndryshe si gripi i derrave.

Burimet spitalore pohojnë se viktima vuante dhe nga problemet në mushkri.

Ky është rasti i 11-të i vdekjes nga gripi i derrave në Shqipëri.
XS
SM
MD
LG