Ndërlidhjet

Detroit: Nigeriasi Abdulmutallab deklarohet i pafajshëmShtetasi i Nigerisë, i cili u akuzua për përpjekje për ta hedhur në erë aeroplanin mbi Detroit më 25 dhjetor, është deklaruar i pafajshëm në gjykatën federal në Detroit.

Umar Faruk Abdulmutallab, 23 vjecar, u akuzua mbi gjashtë pika, përfshirë përpjekje për vrasje dhe për përdorimin e armëvë për shkatërrim në masë.

XS
SM
MD
LG