Ndërlidhjet

Obama shpall 2.3 mrd. dollarë kredi për energjinë e pastërPresidenti i SHBA-ve Barak Obama i shpalli planet për kredinë prej 2.3 miliardë dollarëve për të nxitur hapjen e vendeve të reja të punës duke promovuar energjinë e pastër.

Kreditë do të ndahen për 183 projekte në mbarë vendin në teknologjitë që përfshijnë energjinë diellorë dhe të erës, si dhe projektet e menaxhimit.

Obama tha se kredia do të krijojë 17 mijë vende të reja pune.

XS
SM
MD
LG