Ndërlidhjet

Tërmeti godet KaliforninëNjë tërmet i fortë 6.5 ballë i shkallës Rihter ka goditur Oqeanin Paqësor, në bregun verior të Kalifornisë.

Lëndime të lehta dhe ndërpreje të furnizimit me energji dhe ujë në disa komunitete janë raportuar si pasojë e tërmetit.

Dy tërmete më të lehta i paraprinë atij aktualit.
XS
SM
MD
LG