Ndërlidhjet

Erdogan viziton MoskënKryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, do të vizitojë Rusinë për të forcuar lidhjet ekonomike e në veçanti ato në fushën energjitike.

Rusia është një nga partnerët tregtarë kryesorë për Turqinë dhe furnizuesi kryesor me gaz.
XS
SM
MD
LG