Ndërlidhjet

Afganistan: Vritet gazetari britanikNjë gazetar i gazetës britanike “Sunday Mirror” është vrarë nga një shpërthim në Afganistan, njoftoi Ministria e Mbrojtjes e Britanisë.

Ruper Hamer po shoqëronte një patrullë në provincën Helmand, kur makina që po udhëtonin hasi në mjet shpërthyes.

Fotografi i së njëjtës gazetë, Filp Koburn mbeti i plagosur nga shpërthimi. Gjendja e tij është e rëndë, por stabël.

Hamer në momentin e sulmit isht eme një patrullë të trupave amerikane. Nga i njëjti sulm humbën jetën dhe një ushtar amerikan e një afgan.
XS
SM
MD
LG