Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 4 ushtarë amerikanëTre ushtarë amerikanë u vranë gjatë luftimeve me kryengritësit në jug të Afganistanit.

Burimet e NATO-s gjithashtu njoftojnë për një tjetër ushtar ameirkanë të vrarë gjatë shpërthimit të një bombe po në jug të Afganistanit. Së bashku me ushtarin amerikan humbën jetën dhe dy punëtore afganë.
XS
SM
MD
LG