Ndërlidhjet

Iran: Seanca e fundit për francezen e akuzuar për komplotGjykata iraniane do të mbajë seancën e fundit të gjykimit të mësueses franceze Klotildë Rais. Ajo akuzohet për nxitje të trazirave pas zgjedhjeve presidenciale të qershorit, që u shoqëruan me protesta.

Rais aktualisht gjendet në liri me kusht në ambasadën franceze në Teheran. Gjykimi ka rritur tensionet mes Iranit dhe Francës.
XS
SM
MD
LG