Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 6 ushtarë ndërkombëtarë
Gjashtë ushtarë ndërkombëtarë u vranë të hënën gjatë luftimeve me kryengritësit në jug të Afganistanit. Lajmi bëhet i ditur nga burimet e NATO-s. Deri tani janë konfirmuar vrasjet e tre ushtarëve amerikanë dhe një francez.

Të djelën një tjetër ushtar amerikan humbi jetën gjatë shpërthimit të një bombe po në jug të Afganistanit. Së bashku me ushtarin amerikan humbën jetën dhe dy punëtore afganë.
XS
SM
MD
LG