Ndërlidhjet

Ekonomia globale po rimëkëmbetEkonomitë në zhvillim po prijnë në rimëkëmbjen e ekonomisë globale, tha kreu i Bankës Qëndrore Evropiane, Zhan Klod Trishe. Të njëjtat burime pohojnë se ekonomia botërore po i kthehet normalitetit.

“Kemi tendencë përmirësimi dhe kjo në shkallë të madhe është falë ekonomive në zhvillim”, tha Trishe.

Ky i fundit i tërhoqi vërejtjen ekonomive në zhvilim se në të ardhmen e afërt përballen me rrezikun e inflacionit.
XS
SM
MD
LG