Ndërlidhjet

Volsvagen: 2009 shënoi rritjeVolsvagen, prodhuesi më i madh evropian i makinave, njoftoi se ka shitur mbi 6 milionë automjete gjatë vitit 2009.

Ky rezultat shënon rritje prej 1.1% krahasuar me shitjet e vitit 2008 si dhe përfaqëson 11.4% të tregut botëror të makinave.

Rezultati është befasues duke patur parasysh krizën ekonomike që mbërtheu ekonominë globale.
XS
SM
MD
LG