Ndërlidhjet

Kalimashi hapet në pranverëTuneli i Kalimashit, i mbyllur disa muaj më parë si pasojë e një shmebje, do të hapet në pranverë. Lajmi bëhet i ditur nga zyrtarë të kompanisë ndërtuese “Beshtel & Enka”.

Specialistë të njohur në këtë fushë nga Austria dhe Gjermania po punojnë së bashku me kompaninë ndërtuese për të rregulluar dëmet e shkaktuar nga shëmbja në tunel.

Tuneli i Kalimashit është pjesë e autostradës që lidh Kosovën me Shqipërinë, rrugë e cila u përurua qershorin e kaluar.
XS
SM
MD
LG