Ndërlidhjet

Ikona e bejsbollit amerikan pranon përdorimin e drogaveYlli i bejsbollit amerikan Mark MekGuajër pranoi se ka përdorur steroide gjatë viteve të ’90-ta, përfshi dhe vitin 1998, kur ai vendosi rekord në fushë.
MekGuajër përmes një deklarate ka kërkuar falje duke e cilësuar sjelljen e tij si të gabuar.

Reputacioni i MekGuajër është goditur ndjeshëm që kur ka lënë sportin pasi është përballur në vazhdimësi me akuzat për përdorim drogash.
XS
SM
MD
LG