Ndërlidhjet

De Guht, pro Rusisë në OBTKarel de Guht tha se mbështet anëtarësimin e Rusisë në Organizatën Botërore të Tregtisë. De Guht është kandiduar si eurokomisioner për çështjet e tregtisë.

Gjatë seancave dëgjimore në Parlamentin Evropian, Karel de Guht, tha se tani shumëçka varet nga Rusia dhe nga fakti nëse Moska dëshiron t’i bashkohet OBT-së si hapësirë e përbashkët doganore me Bjellorusinë dhe Kazakistanin.

De Guht nënvizoi se Moska po shkel marrëveshjet për tarifat që ka me Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG