Ndërlidhjet

Afganistan: Nga dhuna edhe dy ushtarë amerikanë të vrarë


Dy ushtarë të Shteteve të Bashkuara dhe katër afganë janë vrarë sot në disa shpërthime me bomba në Afganistan.

Dy ushtarët amerikanë, në kuadër të NATO-s, u vranë nga eksplodimi në lindje të Afganistanit, ndërsa katër ushtarë afganë u vranë nga eksplodimi i bombës, të cilën ata përpiqeshin ta deaktivizonin.
XS
SM
MD
LG