Ndërlidhjet

Rusia mund t'ia ndëpresë naftën BellorusisëRusia paralajmëroi se mund t’ia ndërpresë furnizimin me naftë Bellorusisë për shkak të mosmarrëveshjes rreth çmimit.

Kompania ruse e naftësjellësit Transneft tha se dërgesat në rafineritë e Bellorusisë mund të ndërpriten së shpejti, ndërkohë që kontratat e reja nuk janë konfirmuar, por shtoi do të sigurohet kalimi i naftës për në Evropë.

Rusia dhe Bellorusia nuk bien dakord rreth tatimeve doganore të naftës, që hynë në fuqi në 1 janar.
XS
SM
MD
LG