Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 10 militantëDy aeroplanë amerikanë pa pilot kanë goditur një seli të militantëve në rajonin pakistanez të Vaziristanit Verior afër kufirit me Afganistanin.

Reuters citoi zyrtarë pakistanezë të sigurisë të kenë thënë se 10 militantë janë vrarë.

Vaziristani Verior njihet si strehë e sigurtë për Al Kaidën dhe militantët talibanë.
XS
SM
MD
LG