Ndërlidhjet

SHBA-Rusi, pranë marrëveshjes për çarmatimShtetet e Bashkuara dhe Rusia janë pranë arritjes së një marrëveshje të re për çarmatimin. Moska dhe Uashingtoni prej disa muajsh janë duke biseduar për të arritur paktin që do të zëvendësojë atë të mëparshimin, afati i të cilit përfundoi në dhjetorin e vitit 2009.

Komentet u bënë nga nënsekretari i Shtetit Uilliam Bërns.
XS
SM
MD
LG