Ndërlidhjet

Kroacia e Turqia do ndihmojnë BosnjënKroacia dhe Turqia deklaruan se do të bashkojnë forcat për të ndihmuar Bosnjën në rrugën e anëtarësimit drejt NATO-s dhe Bashkimit Evropian.

“Kemi vendosur të fillojmë një seri bisedimesh për situatën në Evropën Juglindore, në mënyrë që të ndihmojmë Bosnjën në rrugën e integrimit euro-atlantik”, tha Gordan Jandrokoviç, ministër i jashtëm i Kroacisë.

Komentet e tij u bën pas takimit me homologët nga Turqia dhe Bosnja.
XS
SM
MD
LG