Ndërlidhjet

Iranin e goditi tërmet me fuqi 5 shkallë RihterShërbimi Gjeologjik amerikan tha se ka regjistruar një tërmet me fuqi 5.0 shkallë në Iranin perëndimor afër qytetit Dezful.

Nuk ka raporte për dëme apo viktima.

Fuqia 5 e shkallës Rihter konsiderohet e moderuar dhe mund të shkaktojë dëme të konsiderueshme.
XS
SM
MD
LG