Ndërlidhjet

Afganistan: Vritet udhëheqësi rajonal me 5 të tjerëPolicia tha se gjashtë njerëz, përfshirë një udhëheqës rajonal, e janë vrarë në një pusi në Afganistanin perëndimor.

Zëdhënësi rajonal i policisë, Rauf Ahmedi tha se sulmuesit kanë hapur zjarr nga disa drejtime në autokolonën që udhëtonte afër rajonit Hishti Sharif në provincën Herat.

Ai tha se përveç udhëheqësit të rajonit, u vra edhe drejtorin lokal të hetimeve kriminale, një i punësuar, një truproje dhe dy policë.
XS
SM
MD
LG