Ndërlidhjet

Berlin: Takim i përvitshëm i Gjermanisë dhe IzraelitKryeministri i Izraelit, Benxhamin Netanjahu, dhe ministra të lartë të kabinetit të tij pritet sot të vizitojnë Berlinin, për takimin e përvitshëm të qeverive gjermane dhe izraelite.

Në fokus të bisedimeve mes kancelares Angela Merkel dhe Netanjahut, si dhe ministrave respektivë, pritet të jetë edhe programi bërthamor i Iranit.
XS
SM
MD
LG