Ndërlidhjet

Irak: 5 të vdekur nga sulmi ndaj një OJQ-jePesë punonjës të një organizate jo qeveritare irakiane janë qëlluar për vdekje në zyrat e tyre në Bagdad. Lajmi bëhet i ditur nga policia irakiane.

Sulmuesit lanë edhe një bombë në zyrat e organizatës që shpërtheu kur erdhën forcat e sigurisë. Për pasojë u plagosën një numër personash.
Shoqata që ishte cak i sulmit ndihmonte të vejat dhe jetimët.
XS
SM
MD
LG