Ndërlidhjet

Mlladiçi fshihet në SerbiIsh gjenerali i serbëve të Bosnjës, Ratko Mlldiç, fshihet në Serbi, tha Rafi Gregorian. Zëvendësi i Përfaqësuesit të lartë në Bosnjë Hercegovinë i bëri këto komente për mediat lokale. Ai shtoi se Mlladiçi ka një rrjet mbështetësish në Bosnjë, por fshihet në Serbi.

Mlladiçi kërkohet nga Gjykata Nëdrkombëtare për ish Jugoslllavinë për krime lufte dhe gjenocid.

Beogradi zyrtar thotë se nuk ka informacione për vendfshehjen e Mlladiçit.
XS
SM
MD
LG