Ndërlidhjet

OSBE i kërkon Turqisë reforma për internetinTurqia ose duhet ta reformojë, ose ta shfuqizojë ligjin mbi internetin, tha OSBE-ja.

OSBE-ja i ka paraqitur Ankarasë një listë me 3700 faqe interneti të bllokuara në Turqi. Në mesin e faqeve të bllokuara janë dhe YouTube, GeoCities dhe Google.
XS
SM
MD
LG